"Черно море" би "Ботев"/Враца/ като тупан на селска сватба

"Черно море" би "Ботев"/Враца/ като тупан на селска сватба „Черно море“ записа лесен успех с 4:1 над „Ботев“ (Враца) в сблъсък от 18-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за "моряците" реализираха националите Мартин Минчев (28, 31) и Исмаил Иса (51, 74). Точен за гостите пък бе Петър Атанасов (72).
Това бе пета поредна тежка загуба за гостите от Враца, които очевидно имат отбор, но за втора лига. В състава на „Ботев“ липсва класа и на този етап изглежда, че той по-скоро би играл с някакъв успех срещу втородивизионните „Кариана“ и „Монтана“. Днес врачани ядоха бой като тупан на селска сватба и вече е ясно, че доиграват сезона в елита, без шанс да останат в него.
Иначе младият талант на „Черно море“ Мартин Минчев първи опита изстрел към вратата на Красимир Костов още във втората минута, но топката премина встрани от целта. В 20-ата минута "моряците" направиха опасна атака, но Георги Вълчев се справи. Родриго опита центриране, но халфът на врачани успя да се намеси на ниво.
В 28-ата минута домакините откриха резултата. Родриго направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса стреля с глава, но Костов изби, а при добавката Мартин Минчев опъна мрежата на гостите.
Три минути по-късно нападателят на Черно море Мартин Минчев заби своето второ попадение в сблъсъка. Талантът се разписа с премерен удар, след като Аристот Ндонгала изведе перфектно младия футболист.
В 41-ата минута Стефан Станчев намери добре Родриго, който пък подаде точно към Ндонгала, но халфът на домакините от близка дистанция не успя да направи преднината на тима класическа.
Две минути след подновяването на играта „Ботев“ (Враца) направи опасна атака. Петър Атанасов намери в наказателното поле на домакините Доминик Янков, но шутът на младия футболист на намери целта.
В 51-ата минута играчите на Черно море матираха отбраната на врачани за трети път. Исмаил Иса с глава опъна мрежата на Красимир Костов за 3:0.
В 61-ата минита Васил Панайотов изведе на голова позиция Енрике, но атакуващият футболист не успя да вкара първия си гол в срещата.
В 72-ата минута Петър Атанасов намали резултата. Крилото на врачани бе изведен майсторски от Валери Домовчийски и с техничен удар не остави шанс на Митрович.
Две минути по-късно падна нов гол в мрежата на Костов. В негов автор се превърна Исмаил Иса, който заби второто си попадение в срещата.

„Черно море“ – „Ботев“ /Враца/ 4:1

1:0 Минчев (28)
2:0 Минчев (31)