"Монтана" отнесе "Созопол" като гост с 5:0

"Монтана" отнесе "Созопол" като гост с 5:0 Отборът на "Монтана" постигна най-изразителната си победа от началото на сезона след като разгроми с 5:0 като гост "Созопол". По два гола за успеха край южното ни черноморие вкараха Борислав Балджийски и Мирослав Антонов, а един добави Петър Атанасов. Неприятна контузия получи централният нападател на монтанци Атанас Илиев, който в средата на първата част при опита си да прескочи един шпагат на противников защитник стъпи на криво и напусна терена накуцвайки.
През първото полувреме играта се водеше в половината на домакините, които се бяха групирали добре в отбрана и задружно отбиваха атаките на гостите. В 23-та мин. Борислав Балджийски изпълни майсторски пряк свободен удар и въпреки отчаяната намеса на вратаря Мартин Теменлиев топката спря в мрежата. Пропуски след това направиха Мирослав Антонов и отново Балджийски. В 43-та мин. Иван Коконов можеше да удвои, но Теменлиев изби силния му удар.
След почивката картината на терена не се промени, "Монтана" атакуваше непрекъснато, а "Созопол" мина откровено в глуха защита. В 52-та мин. Борислав Балджийски удвои аванса с красив гол от воле от границата на пеналта. След това се развихри и Миро Антонов. Чилика направи резултата класически в 56-та мин. с удар в десния ъгъл на вратаря. Шест минути по-късно отново той отне една топка от защитник на домакините и останал очи в очи с Теменлиев го накара за четвърти път да вади топката от мрежата си. Разгрома пък оформи Петър Атанасов с безпощаден шут в 84-та мин.
"Созопол": Мартин Теменлиев, Джейхан Зайденов, Диян Лефтеров, Кирил Грозданов, Кристиян Пешов,Мирослав Радев, Михаил Георгиев, Мустафа Мустафа, Станимир Баев, Стоян Мантаров, Христо Каймакански. Треньор: Румен Димов.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Владимир Айтов, Тодор Колев, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов, Петър Атанасов, Атанас Илиев (28-Мирослав Антонов), Борислав Балджийски, Иван Коконов. Треньор: Ферарио Спасов.
20.10.2017, 19:01 часа