"Монтана" с важна победа над "Литекс" в Ловеч

"Монтана" с важна победа над "Литекс" в Ловеч С гол на Сергей Георгиев "Монтана" победи с 1:0 като гост "Литекс" (Ловеч) в една от най-интересните срещи от XXIV кръг на първенството на Втора професионална лига. Серж донесе трите точки за монтанци в 74-та мин.. когато бе изведен в удобна позиция пред пеналта и не остави никакъв шанс на вратаря Диян Вълков. След като поведоха възпитаниците на треньора Ферарио Спасов можеха да направят успеха си и по-убедителен, но Иван Коконов реши да подава вместо да стреля и опасността бе предотвратена. За цял мач домакините не създадоха нито една опасна ситуация пред вратата на Ивайло Василев.
Първото полувреме и двата отбора играха предпазливо. След почивката "Монтана" натисна и заслужено спечели. Победата остава отбора в борбата тройка и евентуално завръщане в елита. Разликата от 4 точки със столичния "Локомотив", който спечели с 3:1 гостуването си в Несебър, се запазва.
Дебют за монтанци направи арменския полузащитник Саргис Шахинян. 22-годишният техничар замени в 75-та мин. Тони Тасев и малко след това можеше да вкара, но стреля над вратата.

"Литекс" – "Монтана" 0:1

"Литекс": Диян Вълков, Ангел Лясков, Петко Ганев, Пламен Николов, Иван Турицов, Николай Христов-кап., Иван Иванов(72-Писаров), Тихомир Тодоров(64-Раденцов), Методи Костов(82-Търтов), Добромир Бонев, Кристиян Тафраджийски. Треньор: Живко Желев.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Стефан Цонев, Кристиан Димитров, Йордан Йорданов, Тони Тасев (75-Саргис Шахинян), Борислав Балджийски, Сергей Георгиев, Айкут Рамадан (46-Атанас Илиев), Иван Коконов (90+2-Тодор Колев).Треньор: Ферарио Спасов.
Голмайстор: Сергей Георгиев (74).
Главен съдия: Георги Иванов.
Асистенти: Пламен Ванков, Юлиян Тодоров.
Жълти картони: Ивайло Василев, Кристиан Димитров, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Атанас Илиев (Монтана).