"Пъстрина" разби като гост със 7:0 "Расово" и взе шампионската титла в Монтанско

"Пъстрина" разби като гост със 7:0 "Расово" и взе шампионската титла в Монтанско Новият носител на шампионската титла в четвърта монтанска футболна дивизия „Пъстрина 2012“ /Николово/ завърши повече от добре сезона. Като гости момчетата на играещия треньор Димитър Нисторов разбиха със 7:0 „Расово“ в отложена среща от 13-ия кръг на първенството. С хеттрик се отчете голмайсторът на тима Филип Илиев – Фичо.
До почивката гостите от Николово вкараха пет попадения. С два гола тон даде Владислав Иванов. Александър Димитров бе точен за класиката 0:3, а четвъртото попадение реализира Тони Валентинов – Макарата. До края три гола набута във вратата на „Расово“ Филип Илиев. Така без да допусне загуби цял сезон „Пъстрина 2012“ стана шампион на „А” областната футболна група в Монтана.
Ето и всички резултати от отложения 13 кръг:
Вършец – Шурданица /Георги Дамяново/ 0:3, Расово – Пъстрина 2012 /Николово/ 0:7, Вихър /Бързия/ - Миньор Кипровец /Чипровци/ 0:6, Бойчиновци – Ком /Берковица/ 0:3, Вихър /Николово/ - Озировец /Долно Озирово/ 3:0 сл.
В крайното класиране за сезон 2017/2018 година Пъстрина събра 56 точки. На второ място е миналагодишния шампион Вихър /Николово/ с 49, а на трета позиция приключи Шурданица /Георги Дамяново/ с актив от 36 точки.
27.05.2018, 16:00 часа