Наивен "Ботев"/Враца/ изпусна победата над "Верея" в Стара Загора

Наивен "Ботев"/Враца/ изпусна победата над "Верея" в Стара Загора "Верея" навакса два гола пасив и шокира "Ботев" (Враца) в добавеното време на "Трейс Арена" за зрелищното равенство 2:2 в първата среща от 12-ия кръг на Първа лига. Това бе първи мач в родния елит след паузата заради националните отбори, а съперниците си размениха по едно полувреме. През първото гостите доминираха и взеха два гола аванс чрез Валери Божинов (15) и Емил Стоев (20), но след почивката Теофилис Корупис (53) намали, а в последните секунди Антон Огнянов (90+3) донесе точката за домакините.
Гостите от Враца започнаха по-активно и логично поведоха в резултата. В 15-ата минута Петър Александров бе изведен добре отляво, а вратарят Цинцарски бе излязъл доста напред. Последва пас на Александров към Валери Божинов, който с глава се разписа за 0:1. По-малко от пет минути след това защитниците на "Верея" избиха топката след центриране от корнер, но тя попадна в Емил Стоев, който от далечна дистанция не остави шансове за Цинцарски за 0:2. Секунди по-късно Емил Стоев направи сериозен пропуск от изгодна позиция.
Първата добра възможност за "Верея" дойде в 23-ата минута след шут на капитана Антон Огнянов, но неточно над вратата. Девет минути по-късно той дори вкара гол, който обаче не бе признат заради вдигнат флаг за засада. "Ботев" отвърна в 37-ата минута с опасна атака на Андреас Васев по дясното крило и центриране към Юлиян Ненов, който засече топката с глава и прати покрай вратата.
19.10.2018, 22:42 часа