Старшата на "Монтана" с трудна победа над "Марек" /снимки/

Старшата на "Монтана" с трудна победа над "Марек" /снимки/ "Монтана" измъкна трудна победа с 3:2 над "Марек" в среща от XII кръг на първенството на елитната „А” група U19, играна на официалния терен в спортния комплекс „Огоста”. В герой за до домакините се превърнаха влезлите като резерви Владислав Цеков-Каската и Денис Димитров-Бебето.
Гостите от Дупница поведоха в резултата в 18-та мин., когато Симеон Петров с далечен удар от фаул изненада вратаря Юлиян Весков. Малките монтанци натиснаха и до края на полувремето изпуснаха поне пет чисти ситуации за изравняване. В 62-та мин. Цеков, който замени получилият контузия Никола Петров, си спря елегантно топката на гърди и с шут от въздуха я изпрати във вратата за 1:1. Асистенцията бе на Стоян Терзиев. Три минути по-късно "Марек" отново поведе и отново точен бе най-добрият в състава им Симеон Петров. В 72-та мин. и Каската отново попадна в прегръдките на своите съотборници с гол копие на неговия първи. Този път последния пас му даде Стефан Каменов. Монтана стигна до пълен обрат в мача в 85-та мин. Тогава Мирослав Манев проби отдясно и центрира успоредно на голлинията, където дебнеше Денис Димитров-Бебето и от близо изпрати топката в мрежата.

"Монтана": Юлиян Весков, Мирослав Янчев, Костадин Илиев, Еманоил Каменов, Стоян Терзиев, Никола Петров, Петьо Петков, Стефан Каменов, Пиер Пиеров, Борислав Бренишки, Любомир Веселов (Светослав Младенов, Владислав Цеков, Денис Димитров, Борислав Евлогиев, Симеон Ваньов, Мирослав Манев, Деян Детелинов).
"Марек": Любомир Стоянов, Юлиян Владимиров, Калин Стойнев, Стивън Ангелов, Мартин Методиев, Кристиян Любенов, Симеон Димитров, Симеон Петров, Иван Георгиев, Стоил Борисов, Никола Атанасов.

Главен съдия: Стилиян Колев.
Асистенти: Здравко Николов, Едуард Хрант Кендерян.

Стадион: „Огоста”-80 зрители.
28.10.2018, 18:55 часа