Баскетболистките на "Монтана" паднаха и при третото си гостуване

Баскетболистките на "Монтана" паднаха и при третото си гостуване Отборът на "Монтана" загуби с 67:77 от "Цървена звезда" (Белград) в среща от VI-тия кръг в турнира на Адриатическата лига. Това бе трето поражение за българския шампион на чужд терен, при две домакински победи от началото на сезона.
Двубоят започна доста оспорвано и на почивката резултатът бе равен 39:39. Последва силна серия за домакините, които натрупаха аванс от 8 точки 57:49. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов обаче не се предадоха и 4.11 минути преди края Христина Иванова вкара тройка, последва и кош на Димана Георгиева за 63:63. Вместо да продължат наказателната си акция монтанчанки направиха една дузина грешки, които бяха използвани от техният съперник. Христина Иванова вкара 26 точки, Тейлър Манюъл завърши мача с 18 т. и 9 борби. За "Цървена Звезда" най-резултатна бе Снежана Богичевич с 24 точки.

"Цървена звезда" – "Монтана" 77:67 (20:18, 19:21, 20:12, 18:16)

"Цървена звезда": Кристина Топузович 6, Снежана Богичевич 24, Александра Катанич 9, Милица Бойович 7, Мина Джорджевич 7 (Ивана Катанич 13, Милина Мишелич 6, Невена Наумцев 5, Марияна Зуканович).
"Монтана": Виктория Стойчева 2, Олга Дубровина 6, Тейлър Манюъл 18, Димана Макариева 8, Христина Иванова 26 (Радостина Димитрова 5, Кейтлин Матю 2, Мария Желязкова).

Съдии: Крешимир Катич, Йосип Микулич, Дино Баришич.

Зала: „Железник”-100 зрители.
09.11.2018, 10:48 часа