"Монтана" започна 2019 година с убедителна победа над "Берое" /снимки/

"Монтана" започна 2019 година с убедителна победа над "Берое" /снимки/ Шампионът "Монтана" започна ударно новата 2019 година. В дербито на Х кръг от първенството на елитната „А” група воденият от треньора Стефан Михайлов тим разгроми в собствената си зала със 70:55 (19:6, 16:14, 13:12, 22:23) "Берое" (Стара Загора). С успеха си домакините се утвърдиха на първото място с 9 победи и 1 загуба и само чудо може да стане, за да не останат на него до плейофите.
Гостите вкараха първия кош в срещата, но монтанчанки направиха силна серия от 12-0 и подържаха двуцифрена разлика през целия мач. Най-голямата разлика бе регистрирана в 22-та мин. 39-20. Минута и 48 секунди преди сирената заралийки стопиха аванса на своя съперник само до 10 точки 62-52, но тройка на Виктория Стойчева уби надеждите им за обрат. Капитанката на "Монтана" Димана Макариева завърши мача с дабъл-дабъл 19 точки и 15 борби, от тях 11-8 само през първото полувреме. Макар, че не започна в основната петица Радостина Димитрова  се отличи с 18 точки за победителките. Новото попълнение в състава на домакините Габриела Костова вкара 7 точки спечели 6 борби, а след края на мача почерпи за рождения си ден. За "Берое" най-резултатна с 12 точки бе Милена Томова, като към тях прибави 11 борби.

"Монтана" - "Берое" (Стара Загора) 70:55 (19:6, 16:14, 13:12, 22:23)

"Монтана": Виктория Стойчева 9, Цветомира Шаренкапова 4, Габриела Костова 7, Димана Макаиева-кап. 19, Христина Иванова 11 (Радостина Димитрова 18, Мария Желязкова 2). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое": Карина Константинова 6, Виолина Кочева-кап. 10, Радослава Бъчварова 2, Габриела Николова 2, Христина Тютюнджиева 4 (Милена Томова 12, Петя Бояджиева 11, Теодора Динева 8, Александра Петрова, Евгения Нацкина). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Милен Цветков, Стефан Ефтимов.

Зала: „Младост”-400 зрители.
05.01.2019, 21:19 часа