Пролетен турнир по волейбол събра спортисти от цялата страна във Вършец

Пролетен турнир по волейбол събра спортисти от цялата страна във Вършец Четвъртият пролетен турнир по волейбол за купа „Вършец 2019“ се игра на 5 и 6 април в мултифункционалната спортна зала "Арена Вършец”. В него взеха участие отбори от седем града – Варна, Русе, Велико Търново, Монтана, Берковица, Арда и домакините от Вършец.
Любителите на спорта и волейбола се насладиха на оспорвани и качествени срещи по време на турнира. Тимовете бяха съставени както от младежи, така и от опитни, бивши волейболисти.
В първият ден от турнира се изиграха шест срещи на ВК „Берковица“ – ВВК „Велико Търново“; ВВК „Арда“ – ВВК „Дунав Русе II“; ВВК „Черно море Варна“ - ВВК „Велико Търново“;
ВВК „Дунав Русе I“ – ВВК „Черно море Варна“; ВК „Вършец“ – ВК „Монтана“.
Във вторият ден се изиграха още седем срещи между отборите ВК „Вършец“ – ВВК „Дунав Русе II“; ВВК „Велико Търново“ – ВВК „Дунав Русе I“; ВК „Монтана“ – ВВК „Дунав Русе II“; ВК „Вършец“ – ВВК „Арда“; ВК „Берковица“ – ВВК „Черно море Варна“; ВВК „Арда“ – ВК „Монтана“; ВК „Берковица“ – ВВК „Русе I“;
След тринадесет мача се определиха отборите класирани за четвърт финал и финал на турнира.
На трето място се класира ВВК „Велико Търново“, с резултат ВВК "Велико Търново" - ВВК „Арда“ – (0:2).
Проведоха се и две приятелски срещи с участието на ВК „Дунав Русе“, ВК „Велико Търново“ и ВК „Враца“ - жени.
След много интересни двубои, до финала достигнаха двата тима от ВК „Берковица“ и ВК „Вършец“ с капитан Ангел Тодоров.
С резултат ВК „Берковица“ - ВК „Вършец“ – (2:0) гейма, шампион стана отборът на ВК „Берковица“.
Кметът на община Вършец инж. Иван Лазаров връчи купите и медалите на победителите.

08.04.2019, 16:20 часа