"Монтана" поведе на "Берое" във финалния плейоф за титлата /снимки/

"Монтана" поведе на "Берое" във финалния плейоф за титлата /снимки/ Отборът на "Монтана" започна с инфарктна победа защитата на шампионската си титла. Воденият от треньора Стефан Михайлов тим се наложи със 76:71 над "Берое" (Стара Загора) и поведе с 1-0 във финалната плейофна серия. До успеха си обаче домакините стигнаха в самия край на срещата.
Двубоят започна с размяна на кошове, а след това гостите направиха серия от 9-0. Превъзходството им продължи и след това и в края на първото полувреме преднината им стигна 15 точки разлика 42-27. След почивката домакините заиграха по-агресивно, вкараха 9 безответни точки и се доближиха плътно до съперника си. В 37-та мин. монтанчанки поведоха за първи път след тройка на Христина Иванова, която малко след това напусна игра за 5 лични нарушения. Последва я и Виктория Стойчева, което бе използвано от беройки, които чрез опитната  Милана Томова пак си върнаха водачеството. Монтана обаче отново поведе след точна стрелба от далечно разстояние на Цветомира Шаренкапова. До края Цуми вкара три пъти от линията за наказателен удар и подпечата победата на своя отбор. Шаренкапова се отличи с 20 точки, 8 асистенциии 7 борби.
С дабъл-дабъл за "Монтана" мача завърши Димана Макариева 20 т. и 11 борби, 15 точки добави пък Виктория Стойчева. За "Берое" Крина Константинова и Милена Томова отбелязаха съответно 16 и 15 точки. В четвъртък е втората среща между двата отбора в зала „Младост”, която отново е с начален час 18.30.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 76:71 (17:24, 10:18, 24:12, 25:17)

"Монтана":Виктория Стойчева 15, Цветомира Шаренкапова 20, Габриела Костова 4, Димана Макариева-кап. 20, Христина Иванова 9 (Радостина Димитрова 8, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое":Карина Константинова 16, Теодора Динева 10, Виолина Кочева-кап. 11, Милена Томова 15, Христина Тютюнджиева 5 (Гергана Иванова 12, Габриела Николова 2, Петя Бояджиева, Радослава Бъчварова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии:Владимир Цеков, Милен Цветков, Ангел Иванов.

Зала:„Младост”-400 зрители.
18.04.2019, 09:39 часа