Баскетболистките на "Монтана" не успяха да направят нов обрат срещу "Берое" /снимки/

Баскетболистките на "Монтана" загубиха втората финална плейофна среща с "Берое" в зала „Младост” с 93:77 и по този начин серията вече е изравнена 1-1. Следващите два мача са в зала „Общинска” в Стара Загора на 21 и 22 април.
Ако двата отбора си разменят по една победа тогава, то шампионската титла ще бъде решена на връх Разпети петък отново в "Монтана". Домакините не успяха да повторят подвига си от първия двубой, когато успяха да направят обрат за 76:71 след като губеха с 15 точки разлика. Срещата отново започна ударно за беройки, които показаха висок процент успеваемост при стрелбата от средно и далечно разстояние, като само до почивката нанизаха осем тройки в коша на съперника. В средата на втората част преднината им достигна 26 точки.
След почивката гостите не допуснаха срив, като в първия двубой, и подържаха разлика от 20-ина точки почти до края. Водени от непримиримата Виктория Стойчева монтанчанки обаче се върнаха в мача, направиха силна серия от 15-5 и три минути преди сирената се доближиха само на 10 т. В последвалата атака Христина Иванова изпусна да вкара сама под коша, след което настъпи нов в срив в играта на домакините. Освен най-добра Стойчева бе най-резултатна за "Монтана" с 34 т., с които стана и топ-реализатор на двубоя. Радостина Димитрова добави 16 т. за домакините. Виолина Кочевасе отличи с 21 т. за "Берое", а Милена Томова завърши с дабъл-дабъл 13 т. и 12 борби. Силно за гостите игра и Радослава Бъчварова - 15 т., 6 борби и 5 асистенции.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 77:93(19: 31, 12:25, 21:14, 25:23)

"Монтана"Виктория Стойчева 34, Цветомира Шаренкапова 2, Габриела Костова 5, Димана Макариева-кап. 4, Христина Иванова 11 (Радостина Димитрова 16, Мария Желязкова5, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое"Карина Константинова 13, Виолина Кочева-кап. 21, Милена Томова 13Христина Тютюнджиева 2, Гергана Иванова 20 (Радослава Бъчварова15, Теодора Динева 9, Габриела Николова, Петя Бояджиева). Треньор: Татяна Гатева.

СъдииВенцислав Великов, Светлана Стоянова, Младен Субашлиев.