СК "Бойни спортове Монтана" спечели 17 медала на „София Опън” /снимки/

СК "Бойни спортове Монтана" спечели 17 медала на „София Опън” /снимки/ С 9 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха у дома състезателите от СК "Бойни спортове Монтана" от втория международен турнир по бразилско жиу-житцу "София Опън".
Шампионски титли спечелиха Георги Тодоров, Мартин Александров и Йордан Йорданов при децата, Искрен Цветков и Дейвид Павлов при юношите и Дейвид Велков (64 кг), Николай Атанасов (70 кг) и Мартин Иванов (76 кг) при мъжете. За сребърните медали се пребориха Борислав Петков при децата и Никола Никодимов и Теодор Росен при юношите, а за бронзовите Никола Николов (юноши) и Ивайло Ваньов (мъже).
„В абсолютната категория при децата отборът ни бе безапелационен - първо място за Мартин Александров, второ място за Георги Тодоров и двете трети места за Йордан Йорданов и Борислав Петков. При мъжете участва само Мартин Иванов, който се класира трети”, заяви треньорът на СК "Бойни спортове Монтана" Николай Цоков-Колето. Отборно монтанският клуб се нареди на първо място при децата и юношите и остана на трето при мъжете.
Над 350 състезатели от Сърбия, Македония и водещите клубове от България участваха в турнира, който се проведе в хандбалната зала на НСА в столицата.
21.05.2019, 15:08 часа