"Кариана" победи с 1:0 като гост "Поморие"

"Кариана" победи с 1:0 като гост "Поморие" "Кариана" спечели с 1:0 гостуването си на "Поморие". Срещата бе от втория кръг на първенството на Втора лига, а трите точки за тима от монтанското село Ерден донесе Реджеб Халил. В 74-та мин. силно изритана топка от вратаря Павел Станев попадна у централния нападател на карианци и той майсторски прехвърли стража на домакините Димитър Тодоров. Така привлеченият през лятото от "Несебър" 26-годишен таран се разписа във втори пореден мач, след като вкара и при равенството 1:1 с "Монтана" на старта на новия сезон.
Гостите бяха по-добрият отбор и успехът им край южното ни черноморие е съвсем заслужено. Още в 5-та мин. капитанът на "Кариана" Евгени Игнатов-Бамзе намери Халил непокрит в наказателното поле, но той пропусна да се разпише. До почивката два гола на централния защитник Николай Дичев бяха отменени заради засада.
През второто полувреме карианци отново създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на "Поморие", от които не се възползваха Игнатов и Цветомир Тодоров.

"Поморие" – "Кариана" (Ерден) 0:1

"Поморие": Димитър Тодоров, Бекир Расим (80-Георги Чукаров), Георги Петков-кап., Димитър Законов, Живко Жеков (55-Антон Иванов), Живко Хаджиев (80-Алеко Христов), Милен Танев, Мирослав Коев, Стоян Кижев, Христо Лемперов, Янаки Смирнов. Треньор: Малин Орачев.
"Кариана": Павел Станев, Георги Търтов (82-Ангел Цолов), Николай Дичев, Стоян Предев, Мартин Николов, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров (75-Георги Илиев), Реджеб Халил (50-Ивелин Илиев), Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап. Треньор: Веселин Великов.

Голмайстор: Реджеб Халил (74).

Главен съдия: Георги Николов.
Асистенти: Владимир Велев, Станислав Груев.
Жълт картон: Ангел Цолов (Кариана).