"Кариана" подчини "Локомотив" /ГО/ за 1:0 в Ерден

"Кариана" подчини "Локомотив" /ГО/ за 1:0 в Ерден "Кариана" победи с 1:0 у дома "Локомотив" /Горна Оряховица/ в среща от 3-ия кръгна Втора лига. До почивката домакините направиха куп пропуска, а през втората част вратарят Павел Станев спаси карианци. Момчетата на треньора Веселин Великов нямат поражение от началото на първенството и вече имат актив от 7 точки.
Домакините поеха инициативата от самото начало. В 23-та минута след контраатака от дясно удар на Реджеб Халил мина на сантиметри от дясната странична греда на Локомотив. В 28-та Предев можеше да откри за ерданчани, но стреля над гредата, след като засече отбита от корнер топка. Цветомир Тодоров изпълни перфектен пряк свободен удар в 31-та минута, като прати топката неспасяемо в сглобката на вратата на Дафовски за 1:0. Халфът изрази бурно радостта си със задно салто. Осем по-късно домакините можеха да решат нещата, но Чакъров с глава би на сантиметри от десния стълб. Ерданчани направиха още един пропуска. В 54-та минута Евгени Игнатов – Бамзе проби от ляво, но ударът му мина до гредата. До края на мача "Локомотив" взе инициативата и само добрите намеси на вратаря Станев не промениха резултата.
В 56-та минута Жак Пехливанов от границата на наказателното поле не намери мрежата. Топката пък се отби от напречната греда след удар на Сава Савов. В 72-та минута Станев стапи последователно удари на Мартин Петков и Димитър Юруков. 10 по-късно Петков се откъсна от ляво и топката влизаше във вратата на "Кариана", но Павел Станев се разтегна и я прати в корнер. След мача собственикът на ерданчани Милан Йосифов и вицепрезидентът Камелия Йосифова обраха овациите на привържениците на отбора. Наставникът Веселин Великов пък получи заслужена целувка от своята чаровна любима Зорница Костова. В следващия кръг карианци гостуват на "Струмска слава" /Радомир/.

"Кариана": Станев, Дичев, М. Николов, Предев, Търтов, Русев, Цв. Тодоров, Игнатов /к/ (75 - Анг. Цолов), Бастунов (68 – Ив Илиев), Чакъров (61 – Мичев), Халил
"Локомотив" (ГО): Дафовски, Райчев, Ахмед, Харизанов /к/, М. Минков, Пехливанов, Савов (76 – Славков), Рамадан (46 – Петков), К. Стефанов, Карадайъ (81 – Янъчков), Юруков