"Монтана" спечели гостуването на "Локомотив" в Стара Загора

"Монтана" спечели гостуването на "Локомотив" в Стара Загора Баскетболистките на "Монтана" не допуснаха изненада и спечелиха със 74:56 гостуването си на "Локомотив" (Стара Загора) в съботната среща от III кръг на първенство на група „А“ първа четворка. Момичетата на треньора Стефан Михайлов-Стьопата убиха интригата във втората част, в която направиха серия от 22-2 и я затвориха с 31-6.
Домакините се опитаха да се върнат в мача след почивката, но по-голямата класа и опит на техния съперник не позволиха това да стане. Капитанката на "Монтана" Димана Макариева бе най-полезна за отбора си с 22 точки и 8 борби. Христина Иванова се отличи с 19 т. и 9 борби. За "Локомотив" Преслава Колева завърши с дабъл-дабъл 15 точки и 11 борби, а най-резултатна с 16 т. бе Зорница Найденова.
В следващия кръг, на 1 февруари, от 17:00 часа "Монтана" ще гостува в столичната зала „Триадица“ на "Славия". Преди това в четвъртък, 30 януари, шампионът и носител на Купата и Суперкупата на България ще приеме в зала „Младост“ отбора на "Партизан" (Белград) в среща от XV кръг на турнира на Адриатическата лига (18:30 часа).

"Локомотив" (Стара Загора) – "Монтана" 56:74 (22-18, 6-31, 18-11, 10-14)

"Локомотив": Мария Делчева 3, Дебора Филипова 9, Зоррница Найденова 16, Златка Маданкова 8, Преслава Колева 15 (Татяна Аврамова 3, Добромира Чанева 2, Калина Иванова, Весела Мончева).
"Монтана": Анна-Мария Коляндрова, Габриела Николова 5, Евгения Нацкина 6, Габриела Костова 2, Христина Иванова 19 (Димана Макариева 22, Радостина Димитрова 15, Мария-Магддалена Коляндрова 3, Габриела Ангелова 2, Надежда Симеонова, Йоана Иванова).

Съдии: Илия Желев, Живко Маринов, Иван Станчев.

Зала: „Общинска“-100 зрители.
26.01.2020, 14:00 часа