"Монтана" победи с 3:0 румънския "Решица" на лагера в Алания

"Монтана" победи с 3:0 румънския "Решица" на лагера в Алания В третата си контролна среща на лагера в Алания "Монтана" записа класическа победа с 3:0 над румънския втородивизионен "Решица" (Резита).
Атанас Илиев, Николай Цветков-Демона и Румен Георгиев-Джако бяха точни за северозападния български тим. Двубоят се игра на един от терените на спортния комплекс „Хане“в турския курорт Алания.
"Монтана" владееше инициативата през първото полувреме, създаде няколко добри ситуации за гол, като две от тях успя да реализира. В 28-та мин. Николай Цветков-Демона с далечен пас между двама футболисти на съперника намери Атанас Илиев, той навлезе в наказателното поле и с шут по земя с левачката откри резултата. Две минути преди почивката след разбъркване пред румънската врата Демона през куп от играчи изпрати топката за втори път в мрежата.
Още в началото на второто полувреме гол на Владимир Айтов бе отменен заради засада, която бе дълго и остро оспорвана от монтанци. Те все пак вкараха и трети гол. В 74-та мин. току що влезлият като резерва Румен Георгиев направи резултата класически. 16-годишният тийнейджър, който е син на президента на "Монтана" Румен Панайотов, получи топката вляво от наказателното поле и с техничен диагонален удар изненада румънския вратар.
Четирима футболисти на "Монтана" не взеха участие в контролата. Борислав Дамянов се контузи непосредствено преди нейното начало, а Борислав Балджийски, Костадин Гаджалов и новото попълнение Алекс Георгиев не играха заради различни здравословни проблеми.
"Монтана": Марин Орлинов (46-Васил Симеонов), Владимир Айтов, Стефан Цонков, Преслав Петров (62-Валери Христов), Иван Михов-кап., Димитър Илиев, Сергей Георгиев (74-Кристиян Апостолов), Стефан Каменов (46-Йордан Йорданов), Атанас Илиев (62-Росен Кръстев), Николай Цветков (74-Румен Георгиев), Тони Тасев (46-Николай Минков).
04.02.2020, 16:08 часа