"Ботев" завърши 1:1 с "Литекс" в контрола под снега във Враца /снимки/

"Ботев" завърши 1:1 с "Литекс" в контрола под снега във Враца /снимки/ "Ботев" /Враца/ регистрира първото си равенство в зимната подготовка. След 4 контроли, в които спечелиха 2 мача и в два регистрираха загуби, възпитаниците на Тони Здравков завършиха 1:1 с втородивизионния "Литекс". Това беше предпоследната проверка за елитния клуб преди подновяването на шампионата.
Мачът се игра на стадион „Христо Ботев“, а в средата на първото полувреме заваля обилен сняг, който затрудни максимално и двата тима.
Петър Атанасов откри резултата преди почивката, а „оранжевите“ изравниха от дузпа в 55-та мин.
"Ботев" започна със: Костов, Керчев, НДиайе, Лясков, Ганев, Златински, Михайлов, Узунов, Генов, Том и Атанасов.
През второто полувреме старши-треньорът Тони Здравков вкара в игра 10 нови състезателя, като освен вратарят Митов, на терена се появиха още: Иванов, Станисавлевич, Миланов, Гаджев, Михайлов, Ивайлов, Васев, Янков, Маринов, Домовчийски.
Главен съдия на спаринга беше Росен Гановски.
В събота "Ботев" гостува на "Локомотив" /Пловдив/ за генералната репетиция преди подновяването на кампанията.
По програма врачани започ(ват пролетния полусезон на 15 февруари с мач в Разград срещу шампиона "Лудогорец".
05.02.2020, 16:48 часа