Тежка загуба за баскетболистките на "Монтана" в Словения

Тежка загуба за баскетболистките на "Монтана" в Словения Баскетболистките на "Монтана" загубиха с 69:47 от "Цинкарна"/Целе/ последното си гостуване в турнира на Адриатическата лига.
За възпитаничките на треньора Стефан Михайлов това бе 4-то поражение в кампанията, всичките на чужд терен. Българският шампион трябваше да се справя без своя капитан Димана Макариева, която заради вирусно заболяване не пътува с отбора.
Домакините реши мача през първото полувреме, когато отбелязаха 43 точки, а допуснаха само 17 т. на своя съперник.
След почивката монтанчанки намалиха грешките и спечелиха следващите двете части, но това се оказа крайно недостатъчно. Матея Тавич бе най-резултатна за гостите с 14 т., като към тях добави 7 борби и 6 асистенции. Тина Требец завърши с 12 т. за "Монтана", но допусна и 6 грешки. За "Цинкарна" най-резултатна с 14 т. бе Паулина Хершлер.

"Цинкарна" – "Монтана" 69:47 (23-8, 20-9, 15-18, 11-12)

"Цинкарна": Снежана Богоевич 12, Александра Крошел, Маруша Сеничар 2, Паулина Хершлер 14, Тейлър Диър 11 (Марта Остич 11, Мария Костуркова 10, Лариса Оцвирк 5, Лея Дебеляк 4, Лана Шантел). Треньор: Дамир Гръгич.
"Монтана": Виктория Стойчева 3, Радостина Димитрова 7, Матея Тавич 14, Тина Требец 12, Христина Иванова 3 (Габриела Николова 4, Габриела Костова 4, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Матео Павичич, Златко Галиот, Матия Екарт.

Зала: „Гимназия Целе център“-150 зрители.
27.02.2020, 09:08 часа