"Монтана" с първа домакинска загуба в Адриатическата лига /снимки/

"Монтана" с първа домакинска загуба в Адриатическата лига /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първа домакинска загуба в турнира на Адриатическата лига.
Това стана в последния от редовния сезон XVIII кръг, в който в мач без значения българският шампион бе надигран в зала „Младост“ от "Будучност" (Подгорица) с 63:55. И двата от отбора вече си бяха осигурили участие във финалната четворка в Стара Загора и днес ще научат своя първи съперник.
Гостите от столицата на Черна гора започнаха със серия от 9-0, а домакините бяха догонващи през по-голямата част от двубоя. С кош самия край на първото полувреме на Габриела Николова монтанчанки за първи път поведоха в резултата 32-30.
След почивката черногорки отново вкараха седем безответни точки. "Монтана" на три пъти стигна да изравняване, но в заключителната четвърта част допусна съперника да направи разликата двуцифрена и не намери аргументи да го спре.
Със скромните 10 точки словенският център Тина Требец бе най-резултатна за домакините. По 9 т. вкараха Виктория Стойчева и Радостина Димитрова. Капитанката на "Будучност" Николина Бабич се отличи с дабъл-дабъл 17 т. и 10 асистенции.

"Монтана" - "Будучност" (Подгорица) 55:63 (15-17, 17-13, 11-18, 12-15)

"Монтана": Виктория Стойчева 9, Димана Макариева-кап. 8, Матея Тавич 8, Тина Требец 10, Христина Иванова 6 (Радостина Димитрова 9, Габриела Николова 5, Евгения Нацкина, ). Треньор: Стефан Михайлов.
"Будучност": Николина Бабич-кап. 17, Анжелика Митрасиновник 6, Милена Яксич 2, Патрисия Бура 6, Николина Джебо 10 (Мина Джорджевич 13, Драгана Живкович 8, Александра Катаник 1, Виолета Лазаревич, ). Треньор: Владан Радивич.

Съдии: Петър Песич, Любомир Маркович, Немана Владович.

Зала: „Младост“-400 зрители.
04.03.2020, 09:40 часа