"Монтана" се завърна в елита в голово шоу срещу "Арда" на стадион „Огоста“ /снимки/

"Монтана" се завърна в елита в голово шоу срещу "Арда" на стадион „Огоста“ /снимки/ Отборът на "Монтана" направи зрелищно 3:3 с "Арда" (Кърджали) при четвъртото си завръщане в елита. Срещата на стадион „Огоста“ започна с минута мълчание в памет на бившите футболисти на Септемврийска слава Васил Таков-Такето и Йордан Йорданов и на родена е в монтанското село Студено Буче Рени Лазаровa, дългогодишен сътрудник на Треньорската школа към БФС. В края на първото полувреме над стадиона заваля проливен дъжд, който принуди по-голямата част от зрителите да си тръгнат, но те само могат да съжаляват за пропуснатия шанс да станат свидетели на невероятния обрат, който домакините сътвориха, след като изоставаха в резултата с 0:2.
Първата опасна ситуация в мача стана още в 4-та мин., когато Сергей Георгиев спечели едно единоборство със Светослав Ковачев и намери пред наказателното поле Борислав Балджийски, но той шутира над вратата. В 20-та мин. Преслав Петров комбинира с Валери Христов, последва центриране в наказателното поле, където Николай Цветков-Демона засече с глава, но в аут. Още по-чисто положение за гол изпусна Владимир Айтов в 31-та мин. Тони Тасев сложи топката на главата му, но той не уцели вратата. Две  минути по-късно Милен Желев получи далечен пас от Емил Мартинов, преодоля Иван Михов и останал сам срещу вратаря не сгреши. Не бяха изтекли и 60 секунди и гостите удвоиха преднината си, като точен за 0:2 бе Светослав Ковачев.
Второто полувреме започна повече от отлично за домакините. В 48-та мин. Тасев стреля от фаул, топката се отби от стената и попадна Сергей Георгиев, който подаде на Преслав Петров и той я изпрати в мрежата на Васил Симеонов. Секунди по-късно Демона изведе по брилянтен начин Балджийски в пеналта и за майстор от неговата класа не бе проблем да се разпише. В 52-та мин. гол на Николай Минков бе правилно отменен заради засада. Малко след това отново Минков пропусна да отбележи.
Натискът на "Монтана" даде резултат в 83-та мин., когато след центриране от дясно на Сергей Георгиев Владимир Айтов бе оставен непокрит и с удар по земя направи обрата пълен.
Радостта на домакините бе помрачена в първата минута на добавеното време, когато Тасев направи ненужно нарушение, от което последва остро центриране на Спас Делев и в разбъркването пред вратата на Марин Орлинов топката се отклони в тялото на Преслав Петров и спря в мрежата.

"Монтана" – "Арда" (Кърджали) 3:3

"Монтана": 1.Марин Орлинов, 2.Валери Христов, 3.Иван Михов-кап., 10.Владимир Айтов, 15.Преслав М. Петров, 20.Димитър Илиев, 8.Тони Тасев, 21.Борислав Балджийски, 11.Николай Минков (82-19.Росен Кръстев), 16.Николай Цветков (88-6.Янко Ангелов), 23.Сергей Георгиев. Треньор: Никола Спасов.
"Арда": 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 5.Петко Ганев, 8.Милен Желев (70-20.Деян Лозев), 9.Спас Делев, 10.Светослав Ковачев (57-17.Иван Коконов), 11.Александър Георгиев, 25.Матеус Леони, 27.Емил Мартинов (80-33.Иван Тилев), 80.Лъчезар Котев (57-19.Румен Руменов), Радослав Василев-кап. Треньор: Николай Киров.

Голмайстори: 0:1 Милен Желев (33), 0:2 Светослав Ковачев (34), 1:2 Преслав М. Петров (48), 2:2 Борислав Балджийски (40), 3:2 Владимир Айтов (82), 3:3 Преслав М. Петров (90+1-автогол).

Главен съдия: Николай Йорданов.
Асистенти: Димитър Русев, Драгомир Милев.

Жълти картони: Марин Орлинов, Преслав М. Петров, Тони Тасев, Балджийски (Монтана); Милен Стоев, Милен Желев, Лъчезар Котев (Арда).

Стадион: „Огоста”-1000 зрители.
09.08.2020, 09:30 часа