"Монтана" завърши годината с победа и ще зимува на върха /снимки/

"Монтана" завърши годината с победа и ще зимува на върха /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" изпращат 2020 година като лидери в класирането на „А“ група, след домакински успех над "Славия" с 91:48. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов са с баланс 9-1, с такъв може да приключи първия етап и "Берое", който има е два мача по-малко.
Интригата на двубоя в зала „Младост“ приключи още във втората част, в която домакините направиха серия от 23-0  и се оттеглиха на почивката с аванс от 33 точки – 54-21.
Александра Петрова стана топ-реализатор на мача с 24 точки, като към тях добави и 10 борби. Американката Акила Майзе също завърши с дабъл-дабъл – 14 т. и 14 борби. За "Славия" най-резултатна с 13 т. бе Мария Светославова, Елена Димова добави 11 т.

"Монтана" – "Славия" 91:48 (25-15, 29-6, 21-18, 16-9)

"Монтана": Виктория Стойчева 8, Александра Петрова 23, Евгения Нацкина 11, Димана Георгиева-кап. 2, Снежана Алексич 2 (Дебора Филипова 15, Акила Майзе 14, Христина Иванова 12, Габриела Ангелова 2, Габриела Николова 2, Йоанна Иванова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Славия": Валерия Алексиева 9, Вероника Джикова 5, Мария Светославова 13, Елена Димова 11, Ванеса Маринова 2 (Виолета Григорова 4, Дарина Кочева 2, Патрисия Балова 2, Цветелина Димитрова). Треньор: Силвия Пеева.

Съдии: Велислав Гатев, Илиян Цветанов.

Зала: „Младост“-пред празни трибуни.
20.12.2020, 09:29 часа