"Цинкарна" шокира "Монтана" в зала „Младост“ /снимки/

"Цинкарна" шокира "Монтана" в зала „Младост“ /снимки/ "Монтана" допусна първата си домакинска загуба в турнира за Купата на Адриатическата лига. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни с 60:58 от шампиона на Словения "Цинкарна" (Целе). Неточният мерник от близко и далечно разстояние бяха главната причина за поражението на монтанския тим, който имаше предимство единствено в борбата под двата коша.
Домакините играха много слабо до почивката и се пробудиха чак в средата на второто полувреме. 48 секунди преди сирената дори успяха да изравнят, но в оставащото време до края на мача не успяха да поразят коша на съперника.
Христина Иванова бе най-резултатна за "Монтана" с 19 точки, Шерийз Уилямс се отличи с дабъл-дабъл - 12 точки и 15 борби. Капитанката на домакините Димана Макариева завърши със скромните за нея 4 точки, но пък спечели цели 14 борби.
За победителките Блажа Чех бе най-полезна с 12 точки, по 10 т. отбелязаха Мойца Йеленц и Марта Остоич, като към тях Остоич добави и 10 борби.

"Монтана" – "Цинкарна" (Целе) 58:60 (10-16, 16-19, 19-13, 13-12)

"Монтана": Виктория Стойчева, Шериз Уилямс 12, Димана Макариева 4, Снежана Аксич 15, Христина Иванова 19 (Изабела Рамона 8, Габриела Николова,  Александра Петрова, Евгения Нацкина).

"Цинкарна": Мийца Йеленц 10, Блажа Чех 12, Маруша Сеничар 3, Снежана Богичевич 9, Марта Остоич 10 (София Гбемутор 5, Зоя Щирн 5, Сара Гарич 4, Ана Нуша Анжич).

Съдии: Надия Пеля, Хасан Байгорич.

Зала: „Младост“-без публика.
19.02.2021, 09:12 часа