Баскетболистките на "Монтана" загубиха първото си гостуване в Стара Загора

Баскетболистките на "Монтана" загубиха първото си гостуване в Стара Загора "Монтана" отстъпи със 71:85 като гост на "Берое" (Стара Загора) в третата среща от финалния плейоф за титлата и изостава с 1-2 в серията, в която се играе до три победи. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов ще имат възможност да се поправят в петък, когато е мач No.4.
Домакините на практика узакониха успеха си преди почивката, на която се оттеглиха с аванс от 21 точки. Монтанчанки бяха на ниво в третата част, която спечелиха с 24-10 и в началото на четвъртата. 5.41 минути преди края гостите свалиха разликата до 8 точки, но последва серия от грешни отигравания, което бе използвано от беройки.
Бразилката Изабела Рамона бе най-резултатна за "Монтана" с 21 т., 15 т. обави Христина Иванова. За победителките Виолина Кочева се отличи с 21 т., с две по-малко завърши Гергана Иванова.

"Берое" (Стара Загора) - "Монтана" 85:71 (28-14, 21-14, 14-24, 22-19)

"Берое": Виолина Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 6, Гергана Иванова 19, Матеа Тавич 2, Сара Бут 8 (Теодора Динева 14, Радостина Христова 12, Карина Константинова 2, Петя Бояджиева 1, Преслава Колева, Яна Карамфилова, Стефани Пендова). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана": Виктория Стойчева 5, Шерийз Уилямс, Изабела Рамона 21, Димана Макариева-кап. 4, Христина Иванова 15 (Дебора Филипова 10, Евгения Нацкина 9, Александра Петрова 4, Габриела Николова 3, Габриела Ангелова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Венцислав Великов, Искрен Манолов, Татяна Вълчева.

Зала: „Общинска“-без публика.
22.04.2021, 09:19 часа