"Монтана" завърши 1:1 с дубъла на ЦСКА1948 /снимки/

"Монтана" завърши 1:1 с дубъла на ЦСКА1948 /снимки/ "Монтана" стъпи на криво на старта на новия сезон във Втора професионална лига.
Пред над 300 зрители на стадион „Огоста“ воденият от треньора Светлан Кондев Северозападен тим не успя да победи дубъла на ЦСКА 1948, завършвайки наравно 1:1.
Цели 9 футболисти направиха неофициален дебют с екипа на монтанци, като от тях се открои белгийският полузащитник Фудил Идрисс.
Двубоят започна двуостро, а първата възможност за гол се откри пред домакините. В 12-та мин. Крис Гади бе изведен в наказателното поле от Стефан Христов, но диагоналният му удар премина покрай вратата. Младият тим на гостите поведе в резултата две минути по-късно. Венцислав Иванов стигна пръв до лошо върната към вратаря Мартин Петков топка и след като го преодоля не бе проблем да вкара на празна врата. След като се отърсиха от неочаквания шок монтанци натиснаха и пред Владислав Цеков-Каската на два пъти се откриха добри възможности да изравни, но и при двата 21-годишният нападател стреля с глава над вратата.
В 29-та мин. "Монтана" като по чудо се размина с втори гол. Александър Башлиев върна остро топката към Мартин Петков, той се размина с нея, но за късмет тя излезе в аут.В 37-та ми. Стефан Каменов насочи топката в долния десен ъгъл, но Борис Груев се хвърли и я закова пред голлинията. Секунди по-късно капитанът на гостите Георги Мариянов стреля опасно от дъгата на пеналта, но покрай лявата греда.
Второто полувреме започна с повече битка в централната част на терена, а играта често се накъсваше. При първата си добре организирана атака "Монтана" изравни. Това стана в 65-та мин., когато Фудил Идрисс намери непокрит Йордан Йорданов и той насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл. Последва силни минути за домакините, като в основата на всичко хубаво бе Фудил. В 67-та мин. 23-годишният белгийския полузащитник преодоля с лекота двама футболисти на съперника, но ударът му премина покрай вратата. Малко след това привлеченият от люксембургския Дюделанж техничар пробва от центъра да изненада вратаря, но топката кацна от външната страна на мрежата. В 83-та мин. Фудил изведе Йорданов в добра позиция, но голмайсторът на "Монтана" стреля в напречната греда. До края на мача натискът на домакините не доведе до промяна на резултата.

"Монтана" - ЦСКА 1948 II 1:1

"Монтана": 30.Мартин Петков, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 4.Даниел Стоянов (40-17.Фудил Идрисс), 2.Стоян Предев, 7.Крис Гади (46-15.Атанас Карачоров), 13.Йордан Йорданов, 20.Владимир Цеков (86-11.Аспарух Смилков), 22.Стефан Каменов (57-18.Николай Николов), 99.Стефан Христов (57-19.Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев.

ЦСКА 1948 II: 69.Борис Груев, 44.Костадин Илиев, 87.Симеон Петров, 42.Борислав Вакадинов, 41.Андрей Йорданов (79-21.Кристиян Върбанов), 13.Георги Мариянов-кап. (79-45.Мариян Димитров), 56.Богдан Костов (63-Марио Дилчовски), 64.Владимир Гогов, 66.Стивън Кирилов (46-27.Борислав Дамянов), 61.Стрлиян Добрев (63-90.Николай Ганчев), 58.Венцислав Иванов. Треньор: Мирослав Миндев.

Голмайстори: 0:1 Венцислав Иванов (14),1:1 Йордан Йорданов (65).

Главен съдия: Петър Кузев.
Асистенти: Никифор Велков, Ивайло Атанасов.

Жълти картони: Александър Башлиев (Монтана); Симеон Петров, Андрей Йорданов, Мирослав Миндев (ЦСКА 1948 II).

Стадион: „Огоста“-350 зрители.

27.07.2021, 10:18 часа