"Монтана" е на ¼ финал за Купата, 19-годишният Пепи Петров блести под рамката

"Монтана" е на ¼ финал за Купата, 19-годишният Пепи Петров блести под рамката След 120 минутна драма и изпълнение на дузпи "Монтана" изхвърли от по-нататъшно участие в турнира за Купата на България хита в Югозиточната трета лига "Левски" (Крумовград).
Воденият от треньора Светлан Кондев тим се наложи с 5:3, след като 120 минути не стигнаха на двата отбора да излъчат победител.
В герой за монтанци при изпълнението на 11-метрови удари се превърна 19-годишният вратар Петър Петров, който с невероятно за младостта си спокойствие (и страхотен рефлекс) отчая изпълнителите на домакините. Двубоят бе по-специален за титулярния страж на третодивизионната формация Благой Макенджиев и за старши треньора Стефан Генов, които в различен период от кариерата си бяха свързани с тима от стадион „Огоста“.
На тежкия терен бе трудно и за 22-та, като добър футбол почти бе невъзможно да се играе. Домакините поведоха в 26-та мин., когато Боримир Карамфилов бе изведен зад гърба ба защитата и с левия крак изпрати топката в мрежата. Радостта на 500-те зрители по трибуните трая по-малко от 60 секунди. Веднага след изпълнението от центъра Димитър Буров напредна от ляво и намери пред дъгата на наказателното поле Мехди Уамри и 22-годишният французин стреля покрай вратаря за 1:1. Малко след това Леандро Мартис нахлу в пеналта и пусна топката покрай Мекенджиев, но тя срещна гредата и излезе в аут.
През второто полувреме играта се водеше в половината на крумовградския Левски, но Мартис и Владимир Айтов изпуснаха да покачат, а шут на Николай Николов срещна напречната греда.
Без нов гол премина и първото 15-минутно продължение. Още в началото на втортото обаче "Монтана" поведе. Влади Цеков се измъкна от засадата и майсторски прехвърли излезлият страж на домакините. Гостите вече се виждаха на ¼ финал, но 2 минути преди края на мача не успяха да изчистят добре топката и Ахмед Осман възстанови равенството.
При дузпите Макенджиев хвана удара на Йордан Йорданов, но след това бе безпомощен при майторските изпълнения от бялата точка на Влади Цеков, Димитър Буров и Мехди Уамри. Петър Петров пък отчая Боримир Карамфилов и Мартин Симеонов, а при четвъртия удар голобрадият страж на "Монтана" взе страха на Радослав Димитров и той изпрати топката над вратата.
В следващия кръг "Монтана" ще домакинства на "Лудогорец", а останалите двойки са ЦСКА - "Локомотив" (Пловдив), "Славия" – "Берое" и "Септември" (София) - "Левски" (София). Срещите ще се играят през първите три дни на месец март 2021 година.

"Левски" (Крумовград) – "Монтана" 5:3 след изп. на дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 след продължения)

"Левски": 21.Благой Макенджиев, 2.Димитър Калчев, 3.Мартин Симеонов, 71.Цветелин Радев, 77.Генади Желев, 10.Ахмед Осман, 13.Радослав Димитров, 15.Жиру Кеда, 9.Петър Христов, 14.Боримир Карамфилов, 19.Арай Карадайъ. Треньор: Стефан Генов.
"Монтана": 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 4.Даниел Стоянов, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 13.Йордан Йорданов-кап., 7.Леандро Мартис (74-2.Стоян Предев), 22.Стефан Каменов (60-18.Николай Николов), 19.Росен Кръстев (60-15.Атанас Карачоров), 10.Владимир Айтов (67-9.Владислав Цеков), 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Боримир Карамфилов (26), 1:1 Мехди Уамри (27), 1:2 Владислав Цеков (106), 2:2 Ахмед Осман (118). При дузпите: 2:2 Йордан Йорданов, 2:2 Боримир Карамфилов, 2:3 Владислав Цеков, 2:3 Мартин Симеонов, 2:4 Димитър Буров, 3:4 Джунейт Яшар, 3:5 Мехди Уамри, 3:5 Радослав Димитров.

Главен съдия: Димо Димов.
Асистенти: Станимир Трифонов, Петър Балтов.

Жълти картони: (Левски); Леандро Мартис, Атанас Карачоров (Монтана).

Стадион: „Крумовград”-500 зрители.
17.11.2021, 18:11 часа