"Монтана" си тръгна само с точка от Своге, Буров и Йорданов вкарват за 2:2

"Монтана" си тръгна само с точка от Своге, Буров и Йорданов вкарват за 2:2 "Монтана" завърши наравно 2:2 като гост на "Спортист" (Своге) в среща от III кръг на първенството на Втора лига.
Двата отбора изиграха един открит и на добро ниво двубой с положения за гол и пред двете врати.
Домакините поведоха в 17-та мин. чрез Ариф Ферадов, който с шут от дясно не остави никакъв шанс на вратаря. Монтанци обаче бързо възстановиха перитета. Шест минути след като изоставаха в резултата Иван Михов намери с далечно подаване Димитър Буров, той напредна от ляво, стигна до наказателното поле, прибра си топката и с удар по диагонал я изпрати в мрежата. В 37-та мин. обратът вече бе факт. След разбъркване в пеналта на „шоколадите“ Йордан Йорданов се ориентира най-добре и от близо не сгреши за 1:2.
След почивката темпото на игра поспадна. Монтанци създадоха няколко добри ситуации да увеличат преднината си, но им липсваше самочувствие пред гола. Двайсетина минути преди края на мача домакините успяха да изравнят, след колективна грешка пред вратата на своя съперник. Футболистите на "Монтана" на няколко пъти не успяха да изчистят топката, тя стига до Борислав Стойчев и капитанът на "Спортист" я изпрати зад гърба на Петър Л. Петров. Мало след гола удар на влезлия като резерва Георги Николов, който е син на бившия футболист на "Монтана" Николай Николов-Колчо, срещна гредата.

"Спортист" (Своге) – "Монтана" 2:2

"Спортист": 1.Ивайло Василев, 16.Богдан Костов, 3.Борислав Стойчев-кап., 5.Сами Пилер (46-4.Иво Харизанов), 17.Галин Ташев, 21.Александър Бастунов, 6.Стефан Стефанов, 13.Кирил Янакиев (63-19.Богомил Богомилов), 14.Георги Атанасов (63-15.Георги Николов), 18, Йоан Маринов (90-22.Георги Василев), 7.Ариф Ферадов. Треньор: Борислав Кьосев.

"Монтана": 12.Петър Л. Петров, 4.Мартин Сандов, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 24.Михаил Минков, 16.Иван-Йоанис Атанатос (75-5.Даниел Стоянов), 13.Йордан Йорданов, 8.Емануил Личев (88-15.Димитър Пройчев), 21.Румен Георгиев (46-17.Идрисс Фудил), 7.Тони Иванов (69-99.Сергей Георгиев), 9.Мехди Уамри (75-19.Владислав Цеков). Треньор: Антони Здравков.

Голмайстори: 1:0 Ариф Ферадов (16), 1:1 Димитър Буров (23), 1:2 Йордан Йорданов (37), 2:2 Борислав Стойчев (68).

Главен съдия: Иван Иванов.
Асистенти: Васил Шавов, Ивелин Рашев.

Жълти картони: Ариф Ферадов, Александър Бастунов (Спортист); Михаил Минков, Емануил Личев (Монтана).

Градски стадион: 250 зрители.
31.07.2022, 13:45 часа