"Монтана" постави на колене ЦСКА 1948 II

"Монтана" постави на колене ЦСКА 1948 II Отборът на "Монтана" спечели с 2:0 като гост на дубъла на ЦСКА 1948 в последна среща от XXIV кръг на първенството на Втора професионална лига.
С успеха си възпитаниците на Николай Митов останаха само на точка от третото място, което дава правото на бараж и на две от директна промоция за  елита. Емил Янчев и Владислав Цеков-Каската бяха точни на стадион „Царско село“. За Янчев това е първи гол с екипа на монтанци, а за Каската попадението е под номер 5.
Гостите бяха по-активни през първото полувреме, но не успяха да създадат чиста голова ситуация пред вратата Леви Нтумба. Емил Янчев и Стивън Кирилов опитаха удари от дистанциия, а след изпълнение на фаул Димитър Буров стреля до дясната греда.
След почивката "Монтана" заигра още по-агресивно и това даде  резултат. В 53-та мин. Петър Атанасов и Стивън Кирилов комбинираха, последва подаване към Емил Янчев в пеналта и той с ефектен удар изпрати топката под гредата 0:1 на 195-сантиметровият френски страж на домакините. След като поведоха монтанци станаха пълни господари на терена и Кевин Беманга и Филип Ежикеизпуснаха да покачат. Никола Борисов пък засече с глава центриране от корнер в 74-та мин., но не намери целта.
Пет минути преди края на мача превъзхоството на гостуващия тим бе материализирано с втори гол. Вкара го Владиислав Цеков-Каската след асистенция на Кевиин Беманга.

ЦСКА 1948 II – "Монтана" 0:2

ЦСКА 1948 II: Леви Нтумба, Пиер Ндифон, Ерденис Гурища, Рафаил Пърликов, Радослав Илиев, Мартин Атанасов-кап., Том Зарандона, Диедри Коуаси (26-Виктор Василев), Марто Бойчев, Ивайло Марков (61-Михаил Цонев), Борис Димитров. Треньор: Валентин Илиев.

"Монтана": Васил Симеонов, Петър Атанасов, КостадинИлиев, Димитър Буров, Никола Борисов, Емил Янчев (82-Стефан Каменов), Стивън Кирилов (76-Кристиян Тасков), Франк Ландри (82-Антон Тунгаров), Филип Ежике (76-Владислав Цеков), Илия Русинов (41-Александър Аспарухов), Кевин Беманга. Треньор: Николай Митов.

Голмайстори: 0:1 Емил Янчев (53), 0:2 Владислав Цеков (85).

Главен съдия: Димитър Димитров.
Асистенти: Мартин Ангелов, Радослав Вутов.

Стадион: „Царско село”-80 зрители.
10.03.2024, 19:09 часа