„Ботев“ /Враца/ победи „Славия“ с 3:1 в контрола в София /снимки/

„Ботев“ /Враца/ победи „Славия“ с 3:1 в контрола в София /снимки/ „Ботев“ /Враца/ победи „Славия“ с 3:1 в контрола, която се игра на стадион „Александър Шаламанов“ в София.
Първото чисто голово положение за гостите бе създадено от Клери Сербер, който излезе сам срещу вратаря, но Кръстев изби в корнер.
В 25-ата минута Меси Биатумусока  засече с глава центриране от ъглов удар, но стреля неточно.
Малко след началото на второто полувреме Ласана Н`Диайе стреля, но Марков изби топката.
Домакините поведоха в 50-ата минута, когато Николай Христов стреля по диагонала и отбеляза за 1:0.
В 60-ата минута Даниел Генов пресече пас на защитник, открадна топката, влезе в наказателното поле и отбеляза за 1:1.
След още 15 минути игра Даниел Генов отново се възползва от грешка на „белите“ и успя да излезе сам срещу Георги Петков, реализирайки за 2:1.
Крайното 3:1 оформи Бубакар Траоре, който бе изведен по фланга и вкара на опразнената врата в 82-ата минута.

„Славия“ – „Ботев“ 1:3

1:0 Николай Христов 50
1:1 Даниел Генов 50
1:2 Даниел Генов 75
1:3 Бубакар Траоре 82

Състави:
"Славия": 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов

„Ботев“: Любомир Василев, Клери Сербер, Спас Георгиев, Ласана Н`Диайе, Мирослав Маринов,  Браян Переа, Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Едуардо Кунде, Марио Киконда, Иван Нешков (Красимир Костов, Мартин Христов, Петко Ганев, Пламен Петров, Бубакар Траоре, Диого Барбоса, Стефан Велев, Мартин Смоленски, Ивайло Дудушки)
22.03.2024, 15:45 часа