Баскетболистките на "Монтана" влизат в ½ финалните плейофи с убедителна победа над Берое

Баскетболистките на "Монтана" влизат в ½ финалните плейофи с убедителна победа над Берое "Монтана" разгроми с 92:78 "Берое" (Стара Загора) в последен мач от първата четворка на „А“ група, игран в зала „Младост“.
Срещата бе изключително резултатна, като само през първата четвърт двата отбора си отбелязаха общо 58 точки (37-21). Следващите две части бяха спечелени от гостите и преди решителните последни 10 минути резултатът бе равен 68:68. Домакините обаче не се отчаяха и затвориха последната част с 24-10.
Американката Тея Робинсън стана топ-реализатор на мача с 26 точки, като към тях добави 5 борби и 7 асистенции. Тери Батъл се отличи с дабъл-дабъл 22 т. и 10 борби за победата. Николина Зубац бе най-резултатна за "Берое" с 24 т., Гергана Маданкова завърши с 16 т. за гостите.
С успеха си баскетболистките на "Монтана" ще влязат с приповдигнато настроение в ½ финалните плейофи за титлата. В тях възпитаничките на треньора Преслав Пешев ще се изправят срещу "Рилски спортист", като на 10 и 14 април са мачовете в зала  „Младост“, а на 12-ти е двубоят в „Арена Самоков“.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 92:78 (37-21, 18-25, 13-22, 24-10)

"Монтана": Борислава Денчева 10, Тея Робинсън 26, Янина Тодорова 13, Тери Батъл 22, Микаела Дамянова 10 (Преслава Колева-кап. 4, Ванина Василева 4, Валентина Горанова 3, Емилия Борисова). Треньор: Преслав Пешев.

"Берое": Димана Костова 7, Гергана Маданкова 16, Николет Гилдей 11, Николина Зубац 24, Жаклин Златанова 8 (Радостина Христова 7, Виктория Мирчева 5, Десислава Маринова, Иванина Славова, Ивайла Бакалова). Треньор: Жаклин Златанова.

Съдии: Ангел Иванов, Илиян Цветанов, Моника Вичева.

Зала: „Младост“-100 зрители.

07.04.2024, 11:44 часа