Волейболният "Монтана" приключи участието си в Европа

Волейболният "Монтана" приключи участието си в Европа Отборът на "Монтана" отпадна от турнира за Купата на ЦЕВ след нова загуба с 0:3 (-24, -21, -22) от чешкия "Кладно", този път като гост. Българският вицешампионнаправи по-добър мач отколкото преди седмица в собствената си зала „Младост”.
В първия гейм съвсем малко не достигна на възпитаниците на треньора Даниел Пеев да го спечелят, но в крайна сметка те отстъпиха с 24:26. Следващите две части също бяха равностойни. Украинският диагонал Виталий Бондар бе най-резултатен за "Монтана", но със скромните 7 точки (2 аса и едва 29% ефективност в атака). Иван Латунов и получилият за първи път шанс за изява Леон Тончев се отличиха с по 6 точки за гостите. За домакините сръбският посрещач Милош Вемич завърши мача с 17 точки (3 блока, 58% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане).
По този начин отборът на "Кладно" продължава на 1/16 финалите, където ще срещне унгарския Казинцбарцика. "Монтана" пък не успя да повтори подвига си от миналия сезон в евротурнирите, когато при дебюта си на Стария континент достигна до четвъртфинал в третия по сила турнир – Чалъндж къп.

"Кладно" - "Монтана" 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

"Кладно": Адам Зайичек 7, Милош Вемич 17, Филип Хабър 4, Томас Хишки 7, Владимир Соботка 9, Давид Конечни 9 (Мартин Блажек, Йозеф Востарек, Милан Моник-либеро). Треньор: Милан Фортуник.
"Монтана": Иван Латунов 6, Виталий Бондар 7, Златко Кьосев 4, Анти Пойкела 3, Сергей Андриевский 1, Борис Наков 2 (Леон Тончев 6, Стефан Чавдаров 5, Мартин Пенев 3, Иван Дамянов 3, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Александър Павлов, Симон Пиндрал.