"Порт Лом" тръгна уверено към 10-та шампионската титла с победа в Кърджали /снимки/

"Порт Лом" тръгна уверено към 10-та шампионската титла с победа в Кърджали /снимки/ Отборът на "Порт Лом" започна с победа участието си в държавното първенство по водомоторен спорт. Воденият от старши треньора Спиридон Дочев тим отвя съперниците си по време на XXXI турнир за Купата на кмета на Община Кърджали, който се явява и първи кръг от тазгодишния шампионат. Формацията от крайдунавския град оглави класирането с 4338 т., изпреварвайки с 575 т. втория Тутракан и с двойно повече точки класиралият се на трето място  Ряхово. Местата след призовата тройка заеха Кърджали, Варна, Първомай I, Балчик и Първомай II.
В индивидуалното класиране Димитър Димитров стана победител в клас „R 1000”, Николай Николов се нареди на второ място в клас „OB 350”, а Валтер Михайлов остана трети в клас „T 550”. Ако спечели още едно състезание до края на сезона клубът по водомоторен спорт "Порт Лом" ще триумфира за 10-ти път с шампионската титла.
14.07.2019, 15:46 часа