Цветелина Цветанова спечели бронза на Европейското по самбо

Цветелина Цветанова спечели бронза на Европейското по самбо Състезателката на видинския клуб по борба, самбо и джудо Цветелина Цветанова спечели бронзов медал от Европейското първенство по самбо за жени в Минск (Беларус) в категория до 48 килограма. В първата си среща възпитаничката на старши-треньора Пламен Петров победи Ася Лалазарян от Армения, но след това загуби в полуфиналите от представителката на домакините Лейла Абасова, която по-късно се окичи със сребърния медал в категорията. Според българския щаб загубата на Цвети в тази среща е била незаслужена- след доста спорни съдийски решения. Въпреки това видинчанката се мобилизира и спечели третото място с болезнен прийом, като принуждава хърватката Сара Матиевич да се откаже. Златния медал в категорията заслужи Елена Бондарева от Русия. В европейското първенство по самбо участват около 300 спортисти от общо 30 държави.
"Пожелаваме на нашето златно мъниче да достигне най-високия връх на предстоящото Световно първенство.", кометираха от СК "Борба, самбо, джудо" /Видин/.
21.05.2017, 16:39 часа