"Видабаскет" отстъпи на "Балкан" /Ботевград/ в зала "Фестивална"

"Видабаскет" отстъпи на "Балкан" /Ботевград/ в зала "Фестивална" Мъжете на "Видабаскет" заубиха с 59:88 точки от втория отбор на "Балкан" /Ботевград/ в среща от 6-ия кръг на А група, Регион Запад на Българската баскетболна лига. Това бе първо домакинство на видинчани през новия сезон.
Въпреки подкрепата на публиката, състезателите на Бойко Пангаров не успяха да се справят с добрата защита и бързите атаки на гостите от Ботевград. След равностойна първа част състезателите на "Балкан" дръпнаха в резултата и се оттеглиха на почивката с преднина от 35:43 точки. Гостите увеличиха аванса си след подновяването на играта и не дадоха шанс на "Видабаскет" да се върне в мача. Последната четвърт бе най-категорична в полза на "Балкан" - 8:25.
Двама състезатели на гостите - Иво Корестилов и Михаил Калинов, завършиха с по 15 точки. Кристиян Василев добави 13.
Най-резултатен за "Видабаскет" бе капитанът Юлиян Колев с 9 точки, по 8 добавиха Амар Тахирович и Светли Илиев. Боян Боянов завърши с 8 спечелени борби.
Следващата събота, 18 ноември, "Видабаскет" гостува на втория отбор на ЦСКА София.
13.11.2023, 09:36 часа